Географія материків і океанів

Географія материків і океанів. Підручник для 7 класу загальноосвітніх навчальних закладів.
- Автор: В.Ю.Пестушко, Г.Ш.Уварова
- Видавництво: "Генеза"
- Рік видання: 2007
- Сторінок: 288
- Формат файлу: pdf
Юні друзі!
Як швидко плине час! Здається, лише вчора ви зробили перші кроки до пізнання нашої Землі. А сьогодні перед вами новий, ще більший і дивовижніший світ географії - географії материків і океанів.
Однак, перш ніж поринути в нього, пригадаємо деякі загальні географічні закономірності земної кулі: як і чому змінюється час на нашій планеті, звідки з’являються стійкі та рухливі ділянки земної кори, за якими правилами поширюються на Землі природні зони тощо. Цим та іншим питанням присвячений Вступ.
Майже три чверті Землі вкрито водою. Це - Світовий океан. Ви вивчатимете його частинами - окремими океанами, кожний з яких має свої особливості. Допомогти вам зрозуміти їх і водночас усвідомити єдність Океану - головне завдання першого розділу підручника.
Наступний розділ розкриває у всій своїй величі й красі чарівний, а подекуди й екзотичний світ материків тропічних широт - Африки, Південної Америки, Австралії, льодового континенту — Антарктиди та материків Північної півкулі — Північної Америки та Євразії.
У заключному розділі підручника йдеться про глобальні екологічні проблеми людства, іцо виникли внаслідок розвитку земної цивілізації, а також про способи їх подолання.
Майже кожний із параграфів містить знайомі багатьом із вас рубрики: «Погляд у минуле», «Факти сьогодення», «“Вікно” в Україну», «Дивовижні об’єкти і явища», «Наука стверджує», «Географія культури». Тут ви знайдете найрізноманітніші цікаві факти, які розширять ваші знання з географії.
У тексті підручника багато слів виділено спеціальним шрифтом. Це, насамперед, назви основних географічних об’єктів материків і океанів, географічні терміни й поняття. Звертайте на них особливу увагу: вони дадуть вам змогу швидше зрозуміти й запам’ятати закономірності розвитку природи нашої планети.
Наприкінці параграфів ви знайдете висновки та різного рівня складності запитання і завдання для самоконтролю (від 1-го — найпростішого до 4-го - найскладнішого).
На сторінках підручника є ще «Практичні завдання» і «Практичні роботи». Вони допоможуть вам закріпити теоретичний матеріал, а також навчитися порівнювати об’єкти природи та описувати їх за планами-характеристиками, наведеними у Додатках. Так само у Додатках ви знайдете словничок термінів, а також словничок, що розтлумачить назви окремих географічних об’єктів.
Зичимо вам цікавої та корисної мандрівки сторінками нашого підручника!