Українська література

Оцінити підручник:
5,0 1
Українська література 8 клас Сулима Баліна Тригуб 2008

Українська література. Підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин.

  • Автор: М.М.Сулима, К.Н.Баліна, І.А.Тригуб
  • Видавництво: "Грамота"
  • Рік видання: 2008
  • Сторінок: 288
  • Формат файлу: pdf

Шановні восьмикласники!

 

От і розпочався новий навчальний рік. Поступово оволодіваючи українською мовою і літературою, ви навчилися сприймати літературний твір як особливий вид мистецтва — мистецтва Слова, що розкриває перед вами феномен національної культури. Підручник, який ви тримаєте в руках, створений так, аби ви відчули, як художнє слово відтворило роки зародження української державності, історичної боротьби за рідну землю, розкрило неповторність України — її пісні, слова, душі. Сподіваємось, підручник розвине вашу уяву, потребу зрозуміти проблеми існування людей минулих епох, які порушуються в художніх творах. Ви поринете у світ історичної минувшини нашої Вітчизни, дізнаєтеся про національні традиції, святині, побут і життя українського народу. Зокрема в таких розділах підручника, як «Із прадавньої української літератури» та «Із давньої української літератури XVI-XVIII ст.» ви відкриєте для себе таємниці літописних пам’яток Київської Русі: «Ізборник Святослава» (1073, 1076) та «Повість минулих літ» (XII ст.) і перших українських книжок, написаних давньоукраїнською мовою. Розмаїття імен видатних постатей барокової літератури примусить вас по-новому подивитися на цю давню епоху й відчути причетність до витоків української літератури.

На уроках літератури ви вивчатимете твори минувшини та визначні твори відомих майстрів української прози й поезії сучасності, які входять до золотого фонду культури. Ми переконані, що ви відкриєте для себе нові грані таланту творів Тараса Шевченка та Івана Франка, відчуєте тонкий ліризм поезій Лесі Українки й Ірини Жиленко. Разом із мужніми героями повісті М. Коцюбинського будете вчитися здобувати волю, долаючи на своєму шляху всі перепони. А персонажі творів Анатолія Дімарова та Олега Чорногуза не лише викличуть у вас щирий життєрадісний сміх, а й примусять замислитися над серйозними проблемами.

Щоб зрозуміти легенду, повість, оповідання чи вірш, які подані в підручнику, потрібно наполегливо вчитися. Матеріалом для вироблення необхідних знань і вмінь є блоки запитань і завдань до художніх текстів. Чудовими помічниками також для вас стануть матеріали з рубрик підручника «Чи знаєте ви, що...», «У світі цитат», «Міжпредметні зв’язки» тощо. У них ідеться про роль і місце вітчизняних творів у загальному літературному процесі в контексті культур інших народів.

Для кращого осмислення літературних явищ і фактів, пізнання особливостей художнього твору, початкового розуміння основ віршування наведено терміни й поняття з теорії літератури, а словничок літературних термінів збагатить ваші знання.

Людина, яка багато та вдумливо читає, не лише поглиблює свої знання, розширює кругозір, збагачує духовний світ, а й учиться самостійно мислити, аналізувати, образно висловлювати свої думки.

Друзі, запам’ятайте слова відомого українського педагога Василя Сухомлинського: «День без думки, без читання — даремно прожитий день». Тож нехай зустрічі із цікавими книжками та їхніми героями приносять вам радість і задоволення, сприяють вашому духовному розвитку!

 

Схожі матеріали