Зарубіжна література

Оцінити підручник:
2,0 4
Зарубіжна література 9 клас Волощук Звиняцьковський Філенко 2017

Зарубіжна література. Підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів.

  • Автор: Є.В.Волощук, В.Я.Звиняцьковський, О.М.Філенко
  • Видавництво: "Генеза"
  • Рік видання: 2017
  • Сторінок: 304
  • Формат файлу: pdf

Путівник до підручника.

 

У восьмому класі ви вчилися розуміти художню літературу як явище історичне - тобто таке, що розвивається і змінюється разом із суспільством. У дев’ятому ми продовжимо вивчати історію зарубіжного письменства. Працюючи із запропонованим підручником, ви отримаєте загальне уявлення про перебіг літературного процесу ХVІІІ-ХІХ ст. і, опанувавши його історико-літературні закономірності, зможете глибше зрозуміти твори сучасних авторів. Читати вдумливо й творчо вам допоможуть різноманітні за змістом рубрики:

«Літературознавча довідка» містить визначення літературознавчих понять;

«Коментар філолога» розкриває художні й композиційні особливості творів, пояснює певні явища літературного процесу;

«Коментар архіваріуса» висвітлює зв’язки між літературою та історією;

«Український мотив» виявляє зв’язки культурних традицій різних народів з Україною та її письменством, розповідає про здобутки українських перекладачів;

«У світі мистецтва» розкриває зв’язок літератури з іншими видами мистецтва;

«Літературний навігатор» надає стислу інформацію про художні твори, які ви маєте прочитати самостійно; містить відомості про їхніх авторів, запитання й завдання для самоперевірки.

У підручнику є також рубрики для полегшення опрацювання нових тем. Перша з них - «Літературний багаж» - пропонує пригадати вивчений раніше і засвоєний самостійно матеріал. Друга - «Перед читанням» - спрямовує на творче сприйняття художнього твору.

Інформаційні та художні тексти в підручнику супроводжуються запитаннями й завданнями для індивідуальної, парної та групової роботи. Деякі з них спрямовано на розвиток фантазії та реалізацію творчих здібностей («Творчий проект»), на вміння обстоювати власну думку в літературній дискусії («Подискутуймо!») і поглиблення філологічних знань («Філологічний майстер-клас»), на розвиток усного й писемного мовлення («Теми творів»), розв’язання складних читацьких завдань («Клуб книголюбів»). Наприкінці кожної частини підручника подано підсумкові запитання та завдання.

Сподіваємося, що ця книжка стане вашим надійним помічником у вивченні зарубіжної літератури.

 

Схожі матеріали