Види з'єднань

Види з'єднань. Навчальний посібник для здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти.
- Автор: І.В.Гуменюк, О.В.Гуменюк, В.В.Паржницький
- Видавництво: "Грамота"
- Рік видання: 2021
- Сторінок: 272
- Формат файлу: pdf
Нині технічний прогрес не стоїть на місці. Щодня у світі відбуваються різні відкриття в певних сферах людської діяльності. Так, у галузі з'єднань деталей виробів поряд із раніше відомими способами застосовують і нові, інноваційні, які сприяли розвитку машинобудівної, будівельної та інших галузей економіки України.
Практично всі вироби різних галузей промислового виробництва складають із комплектувальних деталей, більшість з яких з'єднують у вузли й механізми за допомогою різноманітних способів і засобів.
Динамізм соціально-економічного та науково-технічного розвитку України за ринкових відносин вимагає докорінного покращення підготовки та перепідготовки кваліфікованих робітників для всіх галузей промисловості. Рухливість і змінність характеру праці визначають потребу в постійному оновленні технічних знань, необхідність підтримувати на високому рівні готовність виконувати складні соціальні та професійні функції.
Сучасне виробництво ставить жорсткі вимоги не тільки до виробів і технологій, а й до людей, які створюють і використовують їх. Робітник нового типу повинен мати широкий професійний кругозір і майстерність із глибоким знанням політехнічних основ сучасного виробництва, бути здатним швидко опановувати новітні техніку і технології. Він має знати як виріб у цілому, так і окремі складальні одиниці, правильно підбирати інструменти, пристосування та обладнання, володіти прийомами й технікою виконання складальних операцій.
Спеціалізована навчальна література українською мовою з різних професій, які пов'язані із з'єднанням деталей у складальні одиниці й вироби, часом не містить багатьох видів з'єднань. Педагоги та здобувані освіти професійно-технічних навчальних закладів не завжди мають можливості отримати потрібну та всебічну науково-технічну інформацію про технологічні основи складальних робіт. Саме це спонукало авторів до написання цього посібника.
Матеріал цього видання буде корисним у вивченні основ складального виробництва під час підготовки та перепідготовки кваліфікованих робітників у професійно-технічних навчальних закладах, при перепідготовці спеціалістів на курсах центрів зайнятості населення, може бути використаним і для підвищення фахового рівня робітників на виробництві, а також як самовчитель для вирішення практичних завдань. Це дасть змогу значно покращити якість знань, умінь і навичок здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти, підвищити рівень їхньої професійної підготовки.